Midt-Norsk mesterskap 2024 ble arrangert i Trondheim helgen 13.-14. april. Somjit Werstad og Petter Berget Johansen begge fra Trondheim gikk seirende ut av henholdsvis damer og herrer single.

 

Damer single
1. Werstad Somjit, Trondheim BTK
2. Jørgensen Anne-Brit Solberg, Trondheim BTK
3. Høeg Lise Solem, Trondheim BTK

Herrer single
1. Johansen Petter Berget, Trondheim BTK
2. Berecki Zsolt, Trondheim BTK
3. Mirzai Farzad, Trondheim BTK
3. Kim Jakob Jeongyeop, Trondheim BTK
5. Kim Edvin Jeongwan, Trondheim BTK
5. Shankar Hrishikesh, Trondheim BTK
5. Korsnes Magnus Dreier, Trondheim BTK
5. Falch-Krokå Samuel, Tingvoll BTK
Finale: Johansen Petter Berget – Berecki Zsolt. 11-6, 8-11, 11-9, 7-11, 11-7
Semi: Johansen Petter Berget – Mirzai Farzad. 11-7, 9-11, 11-3, 11-7
Semi: Berecki Zsolt – Kim Jakob Jeongyeop. 11-8, 8-11, 11-8, 6-11, 11-3

Senior double
1. Johansen Petter Berget/Selvanathan Navin, Trondheim BTK
2. Berecki Zsolt/Shankar Hrishikesh, Trondheim BTK
3. Kim Jakob Jeongyeop/Kowalewski Magnus, Trondheim BTK
3. Brown-Hanssen Sophie/Korsnes Magnus Dreier, Trondheim BTK
Finale: Johansen P B/Selvanathan N – Berecki Z/Shankar H. 9-11, 11-5, 14-16, 11-8, 11-5
Semi: Johansen P B/Selvanathan N – Kim J J/Kowalewski M. 11-2, 11-8, 11-6
Semi: Berecki Z/Shankar H – Brown-Hanssen S/Korsnes M D. 11-7, 11-5, 11-8

Junior
1. Shankar Hrishikesh, Trondheim BTK
2. Le Tim, Trondheim BTK
3. Kim Jakob Jeongyeop, Trondheim BTK
3. Korsnes Magnus Dreier, Trondheim BTK
5. Kowalewski Magnus, Trondheim BTK
5. Hoang Kien, Trondheim BTK
5. Kim Edvin Jeongwan, Trondheim BTK
5. Alsos Erik Aglen, Trondheim BTK
Finale: Shankar Hrishikesh – Le Tim. 11-8, 9-11, 11-8, 8-11, 11-6
Semi: Shankar Hrishikesh – Kim Jakob Jeongyeop. 11-7, 3-11, 11-5, 11-8
Semi: Le Tim – Korsnes Magnus Dreier. 11-6, 8-11, 13-11, 7-11, 11-7

15 år
1. Hoang Kien, Trondheim BTK
2. Le Tim, Trondheim BTK
3. Zhu Yanwen, Trondheim BTK
3. Brandsen Finn Einar, Trondheim BTK
5. Evans Leander Presthus, Trondheim BTK
5. Biebricher Erik, Trondheim BTK
5. Andresen Asmund, Trondheim BTK
5. Alsos Erik Aglen, Trondheim BTK
Finale: Hoang Kien – Le Tim. 10-12, 11-5, 12-10, 6-11, 11-7
Semi: Hoang Kien – Zhu Yanwen. 12-10, 11-6, 9-11, 11-9
Semi: Le Tim – Brandsen Finn Einar. 11-9, 9-11, 11-5, 11-9

Kadett double
1. Le Tim/Brandsen Finn Einar, Trondheim BTK
2. Malmo Aleksander/Andresen Jens Anton, Trondheim BTK
3. Loganathan Pratik/Mattam Johan George, Trondheim BTK
3. Alsos Erik Aglen/Biebricher Erik, Trondheim BTK
Finale: Le T/Brandsen F E – Malmo A/Andresen J A. 11-7, 11-6, 12-10
Semi: Le T/Brandsen F E – Loganathan P/Mattam J G. 13-11, 11-7, 11-5
Semi: Malmo A/Andresen J A – Alsos E A/Biebricher E. 8-11, 11-9, 11-4, 11-9

13 år
1. Zhu Yanwen, Trondheim BTK
2. Zavisa Kajus, Tingvoll BTK
3. Evans Leander Presthus, Trondheim BTK
3. Biebricher Erik, Trondheim BTK
Finale: Zhu Yanwen – Zavisa Kajus. 8-11, 12-10, 12-10, 8-11, 11-7

11 år
1. Zavisa Kajus, Tingvoll BTK
2. Loganathan Pratik, Trondheim BTK
3. Brøndbo Viktor Faxalv, Namsos BTK
3. Pavlovic Matija, Trondheim BTK

Veteran
1. Lie Øystein, Trondheim BTK
2. Korsnes Hallgeir, Trondheim BTK
3. Andreassen Trond-Ivar, Stjørdal BTK
3. Høeg Lise Solem, Trondheim BTK
Finale: Lie Øystein – Korsnes Hallgeir. 11-8, 5-11, 11-8, 11-8
Semi: Lie Øystein – Andreassen Trond-Ivar. 11-9, 11-7, 9-11, 11-5
Semi: Korsnes Hallgeir – Høeg Lise Solem. 11-4, 11-9, 11-9

Ikke-offisielle klasser

Herrer single B
1. Andreassen Trond-Ivar, Stjørdal BTK
2. Korsnes Hallgeir, Trondheim BTK
3. Parfenov Andrei, Trondheim BTK
3. Sørås Sander, Trondheim BTK
Finale: Andreassen Trond-Ivar – Korsnes Hallgeir. 13-11, 13-15, 9-11, 11-7, 11-7

Junior B
1. Brandsen Finn Einar, Trondheim BTK
2. Leistad Lucas, Trondheim BTK
3. Malmo Aleksander, Trondheim BTK
3. Sørås Sander, Trondheim BTK
Finale: Brandsen Finn Einar – Leistad Lucas. 11-9, 11-6, 11-8

15 år B
1. Andresen Jens Anton, Trondheim BTK
2. Barriet Evan, Trondheim BTK
3. Aunehaugen Jens Kolstad, Trondheim BTK
3. Aune Miriam, Trondheim BTK
Finale: Andresen Jens Anton – Barriet Evan. 13-11, 11-9, 10-12, 11-2

13 år B
1. Aunehaugen Jens Kolstad, Trondheim BTK
2. Aune Miriam, Trondheim BTK
3. Nystad Magnus Houlby, Trondheim BTK
3. Brøndbo Viktor Faxalv, Namsos BTK
Finale: Aunehaugen Jens Kolstad – Aune Miriam. 15-13, 6-11, 11-7, 12-10

Veteran B
1. Svingen Helge, Stjørdal BTK
2. Engberg Jørn, Trondheim BTK
3. Humberseth Evgeniya, Ørsta IL-BTG
3. Surdu Constantin Ioan, Trondheim BTK
Finale: Svingen Helge – Engberg Jørn. 11-9, 17-15, 11-7