Etter dagens beslutninger fra regjeringen er vi nå klare for å åpne opp for ennå mer aktivitet i hallen vår fra og med mandag 11.mai.

Vi setter enormt pris på tålmodigheten til alle våre medlemmer, og er imponert over hvor flinke alle som har vært i hallen de to siste ukene har vært til å overholde smittereglementet. Og nå gleder vi oss til å ha ennå større aktivitet i hallen 🙂

Her er oversikt over hvordan vi gjennomfører trening nå fremover:

 • For å gi et ekstra tilbud etter mange uker uten bordtennis vil nå alle spillere på kadett og ungdomspartiene få tilbud om organisert trening opp til 4 dager i uken.
 • Vi kan (foreløpig) ha maks 20 spillere i hallen samtidig på hvert parti. Dette vil normalt holde, men vi tar for sikkerhets-skyld påmelding på Spond slik at vi sikrer at vi ikke blir for mange på hvert parti.
 • “Sosial-området” i hallen vil fortsatt være stengt, og det samme vil garderobene.
 • Vi har foreløpig valgt å ikke åpne for ordinær drop-in – det vil kun være mulig for klubbens medlemmer å spille. Vi ser an situasjonen fortløpende og forholder oss til retningslinjer vi mottar. Vi håper å kunne åpne for “ordinær” drop-in om ikke for lenge.
 • Nye “korona-regler” (håndvask, håndtering av ball etc.) blir klart på mandag formiddag 11.mai (regjeringen publiserer da en veileder på dette).

Treningstider fremover:

For å sikre at vi ikke blir for mange på hver trening tar vi påmelding på Spond (20 plasser). Spillere med egen nøkkel kan benytte hallen utenfor disse tidene (som normalt), men da skal man informere Karl Erik i forkant og selvfølgelig sørge for å overholde alle smittevernregler.

Mandag, tirsdag, onsdag og torsdag:

 • Kadetter (barneskole): 16:45 – 18:15.
 • Ungdommer (ungdomsskole): 18:30 – 20:15
 • Konkurransespillere (voksne): 18:30 – 20:15
 • Voksne: 20:30 – 22:00

Helger:

 • Fredager: ikke avklart ennå
 • Lørdag og søndag: 12:00 – 15:00