Da er tidsskjema, klasseinndelinger og smittevernregler klare til turneringen 20.-21. juni i Trondheim. Hele 55 spillere deltar denne helgen fordelt på to dager – vi gleder oss til å endelig kunne ta imot spillere til turnering i hallen vår!
Vi ber alle om å sjekke sin egen deltakelse og gi tilbakemeldinger snarest om man finner feil eller mangler! Send da melding til rolf@trondheimbtk.no
SMITTEVERNREGLER
Smittevernreglene har tatt utgangspunkt i NIFs anbefalinger (klikk her for å lese).
GENERELT
- Syke personer skal holde seg hjemme. Har du hoste, rennende nese, tørr hals eller andre symptomer så skal du ikke møte opp. Ring Rolf på 920 646 36 og meld forfall så tidlig som mulig (vi returnerer startavgiften).
- Følg god håndhygiene. Vi har Antibac stående i hallen, og du kan vaske hender med såpe og vann på toalett (garderober er stengt). Vi ber om at alle vasker hender før turneringen, mellom kamper og etter at man er ferdigspilt.
- Unngå kroppskontakt. Man skal ikke håndhilse hverken før kamp eller som takk for kampen. Bruk andre måter å vise sportslig tegn til hverandre på.
- Vi som arrangør vasker gulvet rundt bordene før puljespill, og før sluttspill. Kommer det mye svette eller annen søl på gulvet, gi beskjed til arrangør så vasker vi på nytt.
- 1-meters regelen (holde avstand) gjelder under arrangementet – det blir opp til 30 grader i Trondheim denne helgen, så man kan fint trekke utendørs i pausene for å få bedre avstand.
FØR TURNERING / OPPVARMING
- Alle må vaske hender før man kommer inn i hallen.
- Alle tar med seg bag til bordet man skal spille på (ikke stå igjen i fellesareal i hallen).
- Det er ikke tillatt å spille i kryss (dvs. maks 2 personer som varmer opp på samme bord).
- Spillere tørker over bordet etter at man er ferdig med oppvarming (ligger våtservietter ved hvert bord).
- Man får utdelt en nyvasket ball til hvert bord til oppvarming (skal være tydelig merket i hallen).
- 2 personer kan bruke oppvarmingsballen. Bytter man partner, så henter man ny ball.
- Ballen leveres inn når man er ferdig med oppvarming.
FØR OG ETTER KAMPER
- Alle tar med seg bag til bordet man skal spille på (ikke stå igjen i fellesareal i hallen).
- Spillere + dommer vasker hendene før hver kamp (vann/såpe og/eller Antibac som står ved hvert bord).
- Spillere tørker over bordet etter hver kamp (ligger våtservietter ved hvert bord).
- Det blir utdelt 1 nyvasket ball til hver kamp i puljespill (og sluttspill).
- Begge spillere + dommer kan ta i matchballen det spilles med.
- Kommer det ball fra annen hage, så gjør ditt beste for å ikke ta i ballen – men send den tilbake uten å røre den med hendene.
- Brukt ball leveres inn (blir merket område hvor ball skal leveres).
- Det er tillatt å bytte side mellom settene.
TIDSSKJEMA
Hvilke klasse hver enkelt er påmeldt i ser du i “klasseinndeling og deltakeroversikt” nedenfor tidsskjemaet. For å finne ut når du skal spille trenger du altså å 1) se deltakerlisten for å se hvilke klasser du er påmeldt i, og så 2) Se på tidsskjemaet når denne starter.
LØRDAG
Start | Klasse | Beskrivelse | Antatt ferdig |
---|---|---|---|
10:00 | Eliteklasser | Trekning gjøres lørdag morgen. Det blir pulje + sluttspill. | 14:00 |
10:00 | Ranking C | 14:00 | |
14:00 | Ranking A og B | De som starter kl 14:30 deles i to rankingklasser – dette gjøres lørdag morgen. | 17:30 |
SØNDAG | |||
Start | Klasse | Beskrivelse | Antatt ferdig |
10:00 | Ranking A og B | Denne klassen blir delt i to rankingklasser (gjøres lørdag). | 13:00 |
13:30 | Ranking C og D | Denne klassen blir delt i to rankingklasser (gjøres lørdag). | 17:30 |
KLASSEINNDELING OG DELTAKEROVERSIKT
Som det ses av oversikten nedenfor så er det fortsatt noen klasser hvor ranking-fordelingen ikke er helt fullført – dette for å kunne håndtere eventuelle forfall helt frem til helgen. MEN – oversikten nedenfor gir hver enkelt spiller oversikt over når h*n skal spille.
LØRDAGDamer Elite Dyrkolbotn Pia, B-72 Herrer Elite Chen Christopher, Trondheim BTK Ranking C Ranking A og B Chen Christopher, Trondheim BTK |
SØNDAGRanking A og B Akway Marho Okello, Trondheim BTK 13:30 Ranking C og D Blücher Viktor, Trondheim BTK |
OM TURNERINGEN/PÅMELDING
Endelig blir det mulig å konkurrere igjen 🙂 Det har vært en lang bordtennispause uten mulighet for å spille konkurranser, og mange er ivrige etter å komme i gang.
Slik situasjonen er nå så vil vi ha anledning til å arrangere et mindre stevne i hallen vår helgen 20.-21. juni – og det vil maksimalt være mulig å ha 50 deltakere samtidig.
GJENNOMFØRING AV TURNERINGEN
Lørdag er forbeholdt konkurranse- og elitespillere, og søndag er forbeholdt “mosjonister” og vår yngste spillere. Begge dagene arrangeres det “Rankingklasser” hvor man melder seg på, og vi deler inn i klasser på 8-16 spillere basert på ranking.
På lørdag arrangeres det i tillegg en egen “Eliteklasse” for våre beste spillere (og tilreisende). De som deltar i Elite kan også spille ranking-klasse på lørdag (dvs. 2 klasser lørdag).
STARTKONTINGENT
Rankingklasse: 100,-
Eliteklasse: 150,-
Startkontingenten betales med Vipps til #129171 – husk å merke med navn!
PÅMELDING
Påmelding gjøres senest 10.juni. Påmeldingsskjema: https://www.cognitoforms.com/TrondheimBTK/TrondheimSommercup2021Juni
SKAL JEG SPILLE LØRDAG ELLER SØNDAG?
For våre alle de yngste spillerne på kadettpartiet til Trondheim BTK og de aller fleste Ungdomsspillere så vil det være søndag man skal melde seg på.
Vi har valgt å si at de som har 1300 poeng og “oppover” kan delta på lørdag, mens de med 1400p og nedover kan delta på søndag. Poengsummene er ikke “absolutte”, men gir en indikasjon på hvilken motstand du vil møte i turneringen. Har du ca 1300-1400 poeng kan du melde deg på begge dager.