Det ble nesten full pott for Vikåsen i helgens KM – 9 seire av 10 mulige. Det var NTNUIs Arild Knudsen som tok seieren i Herrer E.

I herrenes senior-klasse var det Benjamin Fossheim som på første forsøk tok hjem Kretsmesterskapet etter finaleseier mot vår hovedtrener Magnus. Gutta holder et høyt nivå for tiden, og er tydelig inspirert av deltakelsen i STIGA-ligaen. De er i veldig god form, og godt i rute til eliteserierunden i Trondheim første helg i 2017 – vi gleder oss til å fortsette kampen for sluttspillplass.

I junior- og 15-års klassene var det Cornelia og Petter som viste seg sterkest – men det er jevnt rett bak blant juniorene våre; Sophie, Ida, Peder, Marius, Philip, Øystein, Dennis og Ludvig gjorde et veldig bra stevne.

Den som manglet i helgens mesterskap var Christopher som for anledningen var treningssamling med bordtennisforbundet i Oslo!

I de aller yngste klassene gror det også veldig godt i klubben; i helgen var det Lars, Tale, Endre og Aleksandar som gikk lengst – men det er en jevn gruppe på vårt Aspirantparti som ser ut til å ha det utrolig gøy med bordtennis. Her gjør Ørjan, Jo Vegar og Magnus en fantastisk jobb med treningene!

 

RESULTATLISTE

Herrer Åpen
1. Fossheim Benjamin Moen, Vikåsen BTK
2. Holm Magnus B., Vikåsen BTK
3. Jensen Tor-Arne, Vikåsen BTK
3. Witsøe Inge, Vikåsen BTK
5. Sakrisvoll Ørjan, Vikåsen BTK
5. Sundberg Bård, Vikåsen BTK
5. Grindheim Bjarte, NTNUI -bordtennis
5. Gundersen Per-Åge, Vikåsen BTK

Finale: Fossheim Benjamin Moen – Holm Magnus B.;5-11, 11-7, 12-10, 11-6
Semifinale: Fossheim Benjamin Moen – Jensen Tor-Arne;11-8, 11-5, 11-5
Semifinale: Holm Magnus B. – Witsøe Inge;11-3, 11-6, 11-8
Kvartfinale: Fossheim Benjamin Moen – Sakrisvoll Ørjan;11-6, 11-4, 11-7
Kvartfinale: Holm Magnus B. – Sundberg Bård;11-4, 11-7, 11-3
Kvartfinale: Jensen Tor-Arne – Grindheim Bjarte;9-11, 11-8, 11-7, 2-11, 11-8
Kvartfinale: Witsøe Inge – Gundersen Per-Åge;11-9, 11-5, 11-3

Herrer Lag
1. Vikåsen BTK I (Benjamin Fossheim, Inge Witsøe, Ørjan Sakrisvoll)
2. NTNUI (Danh Tran, Bjarte Grindheim, Arild Knudsen)
3. Vikåsen BTK II (Sophie Brown-Hanssen, Cornelia Dahl, Ida Marie Brønstad)

Senior double
1. Fossheim Benjamin Moen/Witsøe Inge, Vikåsen BTK
2. Holm Magnus B./Johansen Petter Berget, Vikåsen BTK
3. Forssen Timmy/Sundberg Bård, Vikåsen BTK
3. Jensen Tor-Arne/Thomassen Eyvind, Vikåsen BTK

Finale: Fossheim B M/Witsøe I – Holm M B/Johansen P B;11-7, 8-11, 13-11, 11-13, 11-9
Semifinale: Fossheim B M/Witsøe I – Forssen T/Sundberg B;11-3, 11-6, 11-7
Semifinale: Holm M B/Johansen P B – Jensen T-A/Thomassen E;11-5, 11-4, 11-3

Junior
1. Johansen Petter Berget, Vikåsen BTK
2. Dahl Cornelia, Vikåsen BTK
3. Brønstad Ida Marie, Vikåsen BTK
3. Endresen Peder K, Vikåsen BTK

Finale: Johansen Petter Berget – Dahl Cornelia;11-6, 11-7, 11-9
Semifinale: Johansen Petter Berget – Brønstad Ida Marie;11-8, 11-4, 11-3
Semifinale: Dahl Cornelia – Endresen Peder K;11-7, 9-11, 11-5, 11-6

15 Double
1. Brown-Hanssen Sophie/Dahl Cornelia, Vikåsen BTK
2. Husdal Marius Pedersen/Endresen Peder K, Vikåsen BTK
3. Kristiansen Sigve Forfang/Strømsnes Ludvig, Vikåsen BTK
3. Brønstad Ida Marie/Moltumyr Øystein H, Vikåsen BTK

Finale: Brown-Hanssen S/Dahl C – Husdal M P/Endresen P K;9-11, 11-6, 8-11, 11-7, 11-7
Semifinale: Brown-Hanssen S/Dahl C – Kristiansen S F/Strømsnes L;11-4, 7-11, 11-6, 11-8
Semifinale: Husdal M P/Endresen P K – Brønstad I M/Moltumyr Ø H;11-3, 8-11, 11-7, 4-11, 11-8

15 år
1. Dahl Cornelia, Vikåsen BTK
2. Brown-Hanssen Sophie, Vikåsen BTK
3. Brønstad Ida Marie, Vikåsen BTK
3. Monsø Ine Andrea, Stjørdal BTK
5. Endresen Peder K, Vikåsen BTK
5. Moltumyr Øystein H, Vikåsen BTK

Finale: Dahl Cornelia – Brown-Hanssen Sophie;11-9, 11-8, 11-4
Semifinale: Dahl Cornelia – Brønstad Ida Marie;11-6, 12-10, 9-11, 11-4
Semifinale: Brown-Hanssen Sophie – Monsø Ine Andrea;9-11, 6-11, 12-10, 11-7, 11-8
Kvartfinale: Brønstad Ida Marie – Endresen Peder K;11-7, 11-8, 9-11, 11-3
Kvartfinale: Monsø Ine Andrea – Moltumyr Øystein H;11-8, 12-10, 11-6

13 år
1. Håland Lars, Vikåsen BTK
2. Selvig Tale Øvrelid, Vikåsen BTK
3. Kartalija Aleksandar, Vikåsen BTK
3. Higraff Endre Thomassen, Vikåsen BTK

Finale: Håland Lars – Selvig Tale Øvrelid;12-10, 11-4, 11-1
Semifinale: Håland Lars – Kartalija Aleksandar;11-8, 12-10, 11-7
Semifinale: Selvig Tale Øvrelid – Higraff Endre Thomassen;4-11, 2-11, 11-6, 11-8, 13-11

11 år, deltakerliste
Wilhelmsen Birgitte Flor, Sveberg IL
Wilhelmsen Susanne Flor, Sveberg IL
Higraff Endre Thomassen, Vikåsen BTK
Werstad Natalie, Vikåsen BTK
Håland Lars, Vikåsen BTK
Vavik Aleksander Magnar, Vikåsen BTK
Høeg Aksel Solem, Vikåsen BTK
Høeg Viktor Solem, Vikåsen BTK
Høeg Ulrik Solem, Vikåsen BTK
Hjelde Jesper, VIkåsen BTK

Herrer D (u 1600p)
1. Sakrisvoll Ørjan, Vikåsen BTK
2. Knudsen Arild, NTNUI -bordtennis
3. Jiang Zhiyu, NTNUI -bordtennis
3. Werstad Somjit, Vikåsen BTK
5. Nesheim Helene, NTNUI -bordtennis
5. Tran Danh, NTNUI -bordtennis

Finale: Sakrisvoll Ørjan – Knudsen Arild;13-15, 11-8, 11-7, 11-6
Semifinale: Sakrisvoll Ørjan – Jiang Zhiyu;11-4, 12-10, 11-6
Semifinale: Knudsen Arild – Werstad Somjit;11-6, 11-5, 9-11, 11-8
Kvartfinale: Knudsen Arild – Nesheim Helene;11-8, 8-11, 11-9, 5-11, 11-5
Kvartfinale: Jiang Zhiyu – Tran Danh;11-9, 11-9, 11-3

Herrer E (u 1300p)
1. Knudsen Arild, NTNUI -bordtennis
2. Andreassen Trond Ivar, Stjørdal BTK
3. Tran Danh, NTNUI -bordtennis
3. Høeg Lise Solem, Vikåsen BTK
5. Eide Philip Øverås, Vikåsen BTK
5. Simic Nebojsa, NTNUI -bordtennis

Finale: Knudsen Arild – Andreassen Trond Ivar;11-7, 11-6, 11-6
Semifinale: Knudsen Arild – Tran Danh;11-5, 11-6, 11-8
Semifinale: Andreassen Trond Ivar – Høeg Lise Solem;8-11, 11-8, 12-10, 11-6
Kvartfinale: Andreassen Trond Ivar – Eide Philip Øverås;11-5, 11-9, 11-4
Kvartfinale: Tran Danh – Simic Nebojsa;16-14, 11-4, 11-6

11